Home Odisha ଧନୀ ଘରର ପୁଅ ଗରିବ ଘରର ଝିଅ ଭିତରେ ହେଇଗଲା ପ୍ରେମ, ବାହାଘର ପରେ କିଛି...

ଧନୀ ଘରର ପୁଅ ଗରିବ ଘରର ଝିଅ ଭିତରେ ହେଇଗଲା ପ୍ରେମ, ବାହାଘର ପରେ କିଛି ଏମିତି ହେଲା ଯାହା ଆପଣ କଳ୍ପନା କରି ନଥିବେ । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପଢ଼ିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏକଥା ।

0
1493

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ଷ୍ଟୋରି ଶୁଣେଇବୁ ଯାହା ପଢ଼ିଲା ପରେ ଆପଣ ଦୁନିଆକୁ ଏକ ଅଲଗା ନଜରରେ ଦେଖିବାକୁ ଲାଗିବେ । ଏ ଷ୍ଟୋରି ହେଉଛି ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଏକ ଧନୀ ଘର ପୁଅ ଦେବାଶିଷ ଆଉ ଗରିବ କୃଷକ ଘରର ଝିଅ ନିକିତା ର ।  ଦେବାଶିଷ କୁ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ହିଁ ପ୍ରେମ ହେଇଯାଇଥିଲା । ଝିଅ ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଥିଲା । ଦେବାଶିଷ ଝିଅ କୁ ଦେଖିଲା ପରେ ନିଜ ହୃଦୟ ଦେଇ ବସିଥିଲା କିନ୍ତୁ ନିକିତାକୁ ପାଇବା ଏତେ ସହଜ ନଥିଲା ଦେବାଶିଷ ପାଇଁ ।

ଦିନେ ଦେବାଶିଷ ବାହାହବାକୁ ଡାଇରେକ୍ଟ କହିଲା ନିକିତାକୁ ହେଲେ ନିକିତା କିଛି ସମୟ ଚିନ୍ତା କରି ଦେବାଶିଷକୁ ମନା କରି ଦେଇଥିଲା ।  ଝିଅ ଏହି କଥା ଭାବି ମନା କରିଥିଲା ଯେ ସେ ବହୁତ ଗରିବ ଘରର ଝିଅ ଆଉ ତା ପାଇଁ ଏତେ ବଡ଼ ଘରର ପୁଅକୁ ବାହା ହବା ବୋଧେ ଠିକ୍ ହବନି । କିନ୍ତୁ ଏତିକିରେ ଦେବାଶିଷ ହାର୍ ମିଳିନଥିଲା ସେ ଯାଇ ନିଜ ବାପା ମାଆଙ୍କୁ ଏକଥା କହିଲା ବାପା ମାଆ ପ୍ରଥମେ ରାଜି ନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଦେବାଶିଷ ର ଖୁସି ପାଇଁ ସେମାନେ ଝିଅ ଘର ସହ କଥା ହୋଇ ବାହାଘର ଫିକ୍ସ୍ କରିଦେଲେ ।

ବାହାଘରର କିଛି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁ ଠିକଠାକ୍ ଚାଲୁଥିଲା । କିଛିଦିନ ପରେ ଝିଅକୁ ଚର୍ମ ରୋଗ (ସ୍କିନ୍ ଡିଜିଜ୍) ହେଇଗଲା । କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଅସୁନ୍ଦର ହବାକୁ ଲାଗିଲା ଯାହାର ପ୍ରଭାବରେ ସେ ନିଜେ ଭିତରୁ ଭାଙ୍ଗି ପଡୁଥିଲା । ଝିଅ ଚର୍ମରୋଗ ରୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ପ୍ରୟାସ କଲା କିନ୍ତୁ ସବୁ ପ୍ରକାରର ପ୍ରୟାସ ଫେଲ୍ ମାରିଲା । ନିକିତା ଏବେ ପ୍ରତି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଡରୁଥିଲା କାରଣ ସେ ଭାବୁଥିଲା କେବଳ ତାର ସୁନ୍ଦରତାର ପ୍ରଭାବରେ ହିଁ ଦେବାଶିଷ ତାକୁ ବାହା ହେଇଛି ଯଦି ଏହି ସୁନ୍ଦରତା ରହିବନି ତାହେଲେ ଦେବାଶିଷ ତାକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦବ ।

ଦିନେ ଦେବାଶିଷର ରୋଡ଼ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟ୍ ହୋଇଗଲା ଆଉ ସେହି ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟ୍ ରେ ଦେବାଶିଷର ଆଖିର ଦେଖିବା ଶକ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଗଲା । ଏବେ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ସାଧାରଣ ଭାବେ ଚାଲୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ଦିନକୁ ଦିନ ନିକିତା ଅସୁନ୍ଦର ସହିତ ଦୁର୍ବଳ ବି ହେଇ ଆସୁଥିଲା । ଦେବାଶିଷ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରି ବି ନିକିତାର ରୋଗକୁ ଠିକ୍ କରେଇ ପାରୁ ନଥିଲା । ନିକିତାର ଅସୁନ୍ଦରତା ଦେଖି ପାରୁ ନଥିଲା ଦେବାଶିଷ । ନିକିତା ନିଜ ଅନ୍ଧ ସ୍ବାମୀ ର ଯତ୍ନ ବି ଠିକ୍ ସେ ନେଉଥିଲା । ଦୁଇଜଣ ବେସ୍ ଖୁସିରେ ଚଳୁଥିଲେ । ନିକିତାର ଅସୁନ୍ଦରତା କିଛି ଫରକ ପଡୁ ନଥିଲା ଦେବାଶିଷ ଉପରେ ସେ ଆଗ ଭଳି ଭଲପାଉଥିଲା ନିକିତାକୁ ।

କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ଝିଅର ରୋଗ ଏତେ ବଢ଼ିଗଲା ଯେ ତାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା । ଝିଅ ର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଦେବାଶିଷ ବହୁତ ଦୁଖୀ ହୋଇଗଲା ତାକୁ ସହରଟା ବିଷ ପରି ଲାଗିଲା । ସେ ସହର ଛାଡ଼ି ଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା । ସେହି ସମୟରେ ଜଣେ ପଡୋଶୀ ଆସି ସାନ୍ତ୍ଵନା ଦେଇ କହିଲା ଏବେ ତ ତୁମେ ପୁରା ଏକା ହେଇଗଲ । କେମିତି କାଟିବ ତୁମର ଏ ଅନ୍ଧକାର ଜୀବନ ଏକା ଏକା ? କଥାର ଉତ୍ତରରେ ଦେବାଶିଷ କହିଲା ମୁଁ କେବେ ବି ଅନ୍ଧ ନଥିଲି ନା ଆଜି ଅଛି । ମୁଁ ଖାଲି ଅନ୍ଧ ହବାର ନାଟକ ଏଥିପାଇଁ କରୁଥିଲି ଯେ ମୋ ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ନଲାଗୁ କି ତାର ଅସୁନ୍ଦରତା ଯୋଗୁ ମୁଁ ଆଉ ତାକୁ ଆଗଭଳି ଭଲପାଉନି ! ମୋ ସ୍ତ୍ରୀ ର ଖୁସି ପାଇଁ ମତେ ଅନ୍ଧ ହବାର ନାଟକ କରିବାକୁ ପଡିଲା କିଛି ବର୍ଷ ପାଇଁ । ମୁଁ ଆଜି ବି ତାକୁ ବହୁତ ଭଲପାଏ । ପ୍ରେମ କେବଳ ସୁନ୍ଦର ଚେହେରାକୁ କରାଯାଏନି ପ୍ରେମ ତ ଆପେ ଆପେ ସୁନ୍ଦର ହେଇଯାଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସମ୍ମାନ ରହିଲେ । ଏତିକି କହି ଦେବାଶିଷ ସେ ସହର ଛାଡି ଦେଲା ।

ଏ କାହାଣୀରୁ ଆମକୁ ଶିକ୍ଷା ମିଳିଲା ଯେ ପ୍ରେମ ଚେହେରାକୁ ନେଇ ହୁଏନି ପ୍ରେମ ତ ହୃଦୟ ଦେଖି ହେଇଯାଏ । ଯଦି ତୁମେ କାହାକୁ ଭଲ ପାଉଛ ତାହେଲେ ତା ହାତ କେବେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଛାଡିବନି । ଭଲ ପାଇଛ ଯଦି ଜୀବନର ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ଯାଏ ସାଥ୍ ଦବ । କାହାଣୀ ଯଦି ଭଲ ଲାଗିଛି ଗୋଟିଏ ସେୟାର ନିଶ୍ଚିତ କରିବ ବନ୍ଧୁ ଓ ବାନ୍ଧବୀ ।

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here